O nas

Availo – usługi prawne dla każdego

Availo Sp. z o.o. rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku. To polska firma z polskim kapitałem. Od samego początku istnienia – spółka intensywnie się rozwija i udoskonala swoją ofertę. Aby jeszcze bardziej zwiększać jakość usług, współpracujemy już z blisko 70 prawnikami oraz 67 kancelariami prawnymi z całej Polski. Codziennie dbamy o to, żeby usługi prawne, które zapewniamy naszym klientom były najwyższej jakości i zapewniały im poczucie bezpieczeństwa. Jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie każdej osobie, która potrzebuje pomocy prawnej – dostępu do rzetelnych konsultacji świadczonych przez adwokata, radcy prawnego lub doradcy podatkowego w cenie, na którą może sobie pozwolić.

Stworzyliśmy unikalny system, dzięki któremu możesz skorzystać z pomocy prawnej zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Wystarczy jedna wiadomość e-mail lub telefon.

Życie Cię zaskoczyło? Nie wiesz co zrobić? Masz jakąkolwiek wątpliwość prawną czy podatkową? Dużo lepiej i łatwiej jest unikać błędów niż je później naprawiać… Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na Availo24 oraz zapoznania się z naszą ofertą abonamentową oraz pakietową. Po zakupie produktu lub abonamentu, gdy będziesz potrzebować pomocy prawnika – po prostu zadzwoń lub napisz e-mail do Availo i uzyskaj szybką i kompetentną poradę prawną. Pomogliśmy już ponad kilkudziesięciu tysiącom klientów.

Nie czekaj i zapewnij sobie pomoc prawną na miarę swoich potrzeb. Unikniesz kłopotów, ochronisz to co dla Ciebie ważne i będziesz mógł spać spokojnie.

Nasze osiągnięcia

Dołączyliśmy do Koalicji na rzecz Polskich Innowacji

W wielobranżowym gronie Partnerów Koalicji na rzecz Polskich Innowacji działamy na rzecz coraz lepszych warunków do rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce.

Jesteśmy w programie “Rzetelna Firma”

Spółka Availo otrzymała certyfikat w programie “Rzetelna Firma” pod patronatem KRD.

Availo laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej

Abonament Availo “Prawnik dla domu” został wyróżniony prestiżową nagrodą – Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2018

Capital Service S.A.

Capital Service S.A. wskazuje Availo jako profesjonalnego i wiarygodnego Partnera Biznesowego.

Everest Finanse S.A.

Everest Finanse S.A. rekomenduje Availo jako partnera wymagających projektów biznesowych.

Znak Jakości Gold Prize

W ramach IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Firm firma Availo otrzymała dodatkową nagrodę Znak Jakości Gold Prize. Wyróżnienie Gold Prize otrzymują przedsiębiorstwa, które w danej edycji  uzyskują najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez recenzentów.

Przedsię- biorstwo Przyszłości

W ramach IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Firm, firma Availo uzyskała certyfikat “Przedsiębiorstwo Przyszłości”.

Jakość Roku 2013

Availo została uhonorowana nagrodą Jakość Roku 2013 w kategorii: Innowacja. Jesteśmy jedyną firmą prawniczą, która zdobyła to prestiżowe wyróżnienie

Webstar 2013

Serwis www.availo.pl zdobywcą Webstara za rok 2013 w kategorii „Usługi profesjonalne”

INFOR – Dziennik Gazeta Prawna

Availo świadczyło usługę pomocy prawnej na rzecz prenumeratorów Dziennika Gazety Prawnej oraz obsługiwało infolinię prawną dla jej czytelników w ramach akcji darmowych porad prawnych.

Bank Ochrony Środowiska S.A.

Bank Ochrony Środowiska S.A. potwierdza, że Availo Sp. z o.o. świadczy dla jego Klientów usługę prawną „Mecenas Direct”.

LINK4 TU S.A.

Medihelp Sp. z o.o.

Medihelp Sp. z o.o. współpracuje z Availo Sp. z o.o. od 2013 r. Od tego czasu jesteśmy oceniani jako sprawdzony i godny zaufania Partner.

Firma Usług Reklamowych KATALOG

Firma Usług Reklamowych KATALOG docenia innowacyjność, dostępność i profesjonalizm usług świadczonych przez Availo.

Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Federacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest zadowolona ze współpracy z Availo Sp. z o.o. w zakresie doradztwa prawnego.

Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A.

Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A. potwierdza, że Availo Sp. z o.o. to solidny, profesjonalny i rzetelny partner.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego rekomenduje Availo, jako solidnego i wiarygodnego Partnera.

Energetyczne Centrum

Netia

Gwarancję zadowolenia klientów Netii zapewniają wysokie standardy usług oraz indywidualne podejście do każdej sprawy przez Availo Prawo Direct.

CUK Ubezpieczenia

CUK Ubezpieczenia na podstawie dotychczasowej współpracy potwierdza, że Availo Sp. z o.o. jest rzetelnym, godnym zaufania i profesjonalnym Partnerem.

NSZZ „Solidarność”

NSZZ „Solidarność” Region Podkarpacie w Krośnie jest zadowolony ze współpracy oraz usług świadczonych przez Availo sp. z o.o.

Lion Biznes

Lion Biznes potwierdza zadowolenie swoich klientów ze współpracy z Availo, trwającej od września 2013 r.

Bełchatowska Karta Rodziny

Prezydent Miasta Bełchatowa dziękuje za włączenie się w projekt Bełchatowska Karta Rodziny

Jaworznicka Rodzina Wielodzietna

Prezydent Miasta Jaworzna dziękuje za udział Availo Sp. z o.o. w programie Jaworznicka Rodzina Wielodzietna

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej składa podziękowanie za włączenie się Availo Sp. z o.o. w ogólnopolski program Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Duża Rodzina w Gminie Bytów

Availo Sp. z o.o. realizuje Program wspierający rodziny wielodzietne “Duża Rodzina w gminie Bytów

Program Rodzina Plus

Prezydent Miasta Bielska Białej składa podziękowania za przystąpienie Availo Sp. z o.o. do Program Rodzina Plus na lata 2012-2018 Bielsko Biała

Mielecka Karta Rodziny Trzy Plus

Prezydent Miasta Mielca składa podziękowania za włączenie się Availo Sp. z o.o. do programu działań miasta Mielca na rzecz rodzin wielodzietnych Mielecka Karta Rodziny Trzy Plus

Jasielska Karta Dużej Rodziny

Urząd Miasta w Jaśle dziękuje za przystąpienie do programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych “Jasielska Karta Dużej Rodziny

Rumska Karta Dużej Rodziny

Burmistrz Miasta Rumi składa podziękowania za włączenie się Availo Sp. z o.o. do programu Rumska Karta Dużej Rodziny

Lębork Miastem dla Dużej Rodziny

Burmistrz Miasta Lęborka składa podziękowanie za udział Availo Sp. z o.o. w programie Lębork Miastem dla Dużej Rodziny

Pro Lubochnia

Gmina Lubochnia składa podziękowania za zaangażowanie Availo Sp. z o.o. w program Pro Lubochnia

Nowosądecka Karta Rodziny

Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza składa podziękowania za przystąpienie Availo Sp. z o.o. do współpracy przy realizacji programu Nowosądecka Karta Rodziny

Rodzinny Mińsk

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki składa podziękowania za włączenie się Availo Sp. z o.o. do programu Rodzinny Mińsk

Nasi eksperci

Dbając o najwyższą jakość usług, w Availo porad prawnych udzielają wyłącznie doświadczeni i przygotowanie do udzielania porad prawnych za pomocą nowych technologii – adwokaci, radcy prawni oraz doradcy podatkowi. Na co dzień Spółka współpracuje blisko z 90 prawnikami, także aż ze 120 kancelariami prawnymi z całej Polski.

Kontaktując się z nami możesz być pewny, że Twoje problemy prawne zostaną rozwiązane przez osobę kompetentną i w pełni przygotowaną do wykonywania swojego zawodu. Dodatkowo, korzystając z usług prawnych Availo nie musisz się borykać z nieprzystępnym i trudnym językiem prawniczym. Nasi specjaliści przedstawią Ci rozwiązanie prawne w prosty i komunikatywny sposób.

Nie wahaj się i skonsultuj swoje problemy z profesjonalistą!

Współpraca

Pracowaliśmy z wieloma firmami. Zrealizowaliśmy z nimi z sukcesem innowacyjne projekty. Pomagamy również organizacjom charytatywnym i organizacjom pożytku publicznego.

Jesteśmy otwarci na różne formy współuczestniczenia w każdym przedsięwzięciu. Zachęcamy do skontaktowania się z nami:

Dla partnerów biznesowych:
biuro@availo.pl

Poniżej przedstawiliśmy, krótki spis firm i organizacji, z którymi realizowaliśmy wspólnie zaplanowany cel.

Biznesowi

 • Koalicja na rzecz Polskich Innowacji – dołączyliśmy do grona Partnerów KPI  i czynnie wspieramy rozwój innowacji w Polsce
 • Bank Pekao SA usługi Availo w “Galerii Rabatów” –  pakiecie korzyści dla Klientów Banku (MŚP i Klienci indywidualni)
 • PGE sklep Availo dla Klientów PGE oferuje dostęp do usług prawnych świadczonych w systemie prawo direct.
 • Plus Banku Availo rozpoczęło współpracę z kolejnym partnerem biznesowym. Jest nim Plus Bank, dla którego Klientów prowadzących własną działalność gospodarczą – średnich i małych przedsiębiorców, przygotowano i wdrożono sprofilowaną ofertę usług prawnych Prawo Direct.
 • PLUS – jeden z największych operatorów komórkowych, uruchomił w ramach oferty JA + MOJA FIRMA usługę dodatkową PRAWNIKTo pierwsza tego typu usługa prawna na skalę masową
 • Energomix Sp. z o.o. – największa, niezależna od spółek energetycznych firma, która zajmuje się doradztwem z zakresu zarządzania kosztami energii.
 • FAKT – znany w całym kraju dziennik wydawany przez wydawnictwo Axel Springer Polska, uruchomił dla czytelników Centrum Pomocy Prawnej. Dzięki niemu wielu szybko i nie narażając się na wysokie koszty mogą otrzymać poradę prawną od jednego z prawników AVAILO.
 • Grupa Polskie Składy Budowlane – klienci grupy PSB mogą skorzystać z pomocy specjalistów z wybranej dziedziny prawa – adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych.
 • Grupa Ubezpieczeniowa Europa – adwokaci i radcy prawni AVAILO pomagają klientom partnera w zakresie ubezpieczenia asysty prawnej i ochrony prawnej. Dodatkowo petenci mogą liczyć na to, że uzyskają telefoniczną poradę prawną, analizę dokumentów oraz możliwość przygotowania jednego z wielu rodzajów dokumentów.
 • EliteCard –  posiadacze karty EliteCard korzystać z usług AVAILO po promocyjnych cenach.
 • Klub Korzyści – w ramach projektu Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, AVAILO oferuje standardowe pakiety pomocy prawnej, skierowane dla przedsiębiorców w promocyjnych cenach. Usługę można nabyć za pośrednictwem infolinii AVAILO lub w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.
 • Saltus Ubezpieczenia – w wyniku współpracy AVAILO i Saltus Ubezpieczenia powstał Pakiet LABORUS, który jest połączeniem zabezpieczenia firmy i zapewnienia ochrony z zakresu odpowiedzialności cywilnej wraz z usługami pomocy prawnej.
 • DNA Program Polska Sp. z o.o. – nasz wspólny produkt, AVAILO SAFETY DNA to połączenie kompleksowej pomocy prawnej wraz ze skutecznym zabezpieczeniem antykradzieżowym w najniższej cenie.
 • Premium Concierge –  to pionierska organizacja w Polsce od wielu lat świadcząca swoje usługi dla klientów zbiorowych w obiektach apartamentowych i biurowych. Usługa concierge polega na autentycznym wsparciu użytkownika w codziennym życiu, zarówno w sprawach banalnych jak i niezwykle złożonych lub osobistych. Można to zrobić dzięki dużemu zaufaniu, które nasz Partner buduje. Klienci naszego nowego Partnera będą mogli otrzymać telefoniczną pomoc prawną oraz możliwość uzyskania pism przygotowanych przez Specjalistów Availo.
 • CUK – będą mogli skorzystać z pakietu Mecenas Direct świadczonego przez Availo. Poprzez narzędzia komunikowania się na odległość, uzyskają profesjonalną pomoc prawną udzielaną przez adwokatów, radców prawnych lub doradców podatkowych.
 • Inter-Broker Sp. z o.o. – klienci tej formy mogli skorzystać z pakietu Mecenas Direct.
 • Netia – w ofercie partnera dla małego biznesu pojawiła się usługa ePrawnik świadczona przez adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych Availo. Usługa ePrawnik polega na pomocy prawnej i doradztwie w zakresie wszystkich dziedzin prawa obowiązującego w Polsce.
 • LINK 4 -włączył do ubezpieczenia małych i średnich przedsiębiorców świadczenie usług pomocy prawnej przez firmę Availo.
 • Infor Biznes Sp. z o.o. -Availo świadczy usługę bezpłatnej opieki prawnej dla prenumeratorów Dziennika Gazety Prawnej.
 • BOŚ Banku – usługa prawna „Mecenas Direct” dostępna dla klientów partnera.
 • Energia dla firm  – dla korzystających z oferty partnera, Availo oferuje specjalnie przygotowane pakiety „Prawo Direct Dla Rodziny” oraz „Prawo Direct Dla Przedsiębiorcy”.
 • Energetyczne Centrum S.A.  Usługa „Availo Prawnik” dostępna dla klientów Energetycznego Centrum S.A.
 • Security Office – udostępniliśmy pakiety „Mecenas Rodzinny Direct” oraz „Mecenas Firmowy Direct”.
 • Ecco Holiday oferuje usługi prawne direct, firmy Availo, w biurach sprzedaży na terenie całego kraju.

Pro Publico Bono

 • Availo wspiera finansowo Sportowy Klub Pożarniczy “Strażak” w zakresie wyjazdu na VII Europejskie Mistrzostwa Policjantów i Strażaków
 • Availo wspiera bieg “VI Stalowa Dycha”. Spółka przekazała pakiety bezpłatnych porad prawnych do rozlosowania wśród uczestników.
 • Availo ufundowało upominki dla dzieci biorących udział w inicjatywie “Czysta Rumia”.
 • Availo oraz Pracownicy Availo włączyli się w akcję “Szlachetna Paczka” 2017.
 • Darowizna dla Stowarzyszenia “Równowaga” ze Stalowej Woli.
 • Darowizna w ramach inicjatywy “Wielki Rok dla Małych Serc” – Fundacja “O Zdrowie Dziecka”
 • Darowizna dla  Parafii Najświętszego  Serca Jezusa w Górkach  –  na wycieczkę dzieci i młodzieży z Parafii .
 • Availo ufundowało upominki dla dzieci z Przedszkola “Bajkowa Akademia” w Mielcu.
 • Availo ufundowało nagrody w konkursie “Matematyka w kostce rubika” dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu
 • Fundacja Zwierzęca Polana z Warszawy to jedna z najprężniej działających organizacji tego typu w kraju. Grupa młodych osób zaangażowana w pomoc zwierzętom nie przechodzi obojętnie obok niemal żadnego zgłoszenia dotyczącego psa lub kota w potrzebie. Fundację tworzą ludzie o wielkich sercach a przy tym bardzo wysokich kwalifikacjach, dzięki czemu ich działalność to nie tylko ratowanie życia i zdrowia wciąż nowych podopiecznych, ale również gruntowne szkolenie ich i socjalizacja, a potem starania o znalezienie jak najlepszego domu stałego, który zapewni odpowiednią opiekę zwierzakowi.
 • Availo we współpracy z Centrum Praw Kobiet, z okazji Dnia Matki, zorganizowała akcję, w ramach której udzielano bezpłatnych porad prawnych dla mam.
 • Availo we współpracy z Centrum Praw Ojca i Dziecka, z okazji Dnia Ojca, zorganizowała akcję, w ramach której udzielano bezpłatnych porad prawnych dla ojców.
 • Availo świadczy stałą obsługę prawną dla Fundacji Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych.
 • Availo świadczy obsługę prawną dla Stowarzyszenia Betlejem prowadzącego Fundację Dom Łazarza, która zajmuje się zapewnieniem osobom bezdomnym noclegów na terenie Krakowa.
 • Availo pomogła Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży w stworzeniu regulaminu oraz innych ważnych dla jego działalności dokumentów.
 • Availo wspiera finansowo Klub Futsalowy Stal Mielec, który szkoli wielu młodych, zdolnych zawodników oraz była partnerem przy organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.
 • Availo wsparła finansowo Fundację Aby Żyć zajmującą się zapobieganiem oraz dofinansowywaniem leczenia infekcji meningokokowych

Organizacje

 • Availo jest Partnerem programu “Karta Dużej Rodziny”.
 • Usługi Availo dołączyły do programu “Ogólnopolska Karta Seniora”.
 • Karta EURO26 jest najpopularniejszą legitymacją młodzieżową i studencką w Polsce i w Europie. Znaczącym atutem polskiej edycji Karty EURO26 jest ubezpieczenie zawarte w Karcie (w czterech wariantach do wyboru), dzięki któremu jego posiadacze mogą swobodnie podróżować po świecie zdobywając nowe doświadczenia. Od tej pory posiadacze Karty EURO26 mogą zakupić także pakiety Availo w promocyjnych cenach.
 • Availo wspiera absolwentów Uniwersytet Mikołaja Kopernika w rozwiązywaniu ich problemów prawnych.  Posiadacze Karty Absolwenta UMK są uprawnieni do zakupu pakietów Availo z 10%-owym rabatem.
 • Availo wspiera Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Celnej oraz ich rodziny, zapewniając doradztwo prawne ze wszystkich dziedzin prawa związanych z wykonywanym zawodem, życiem prywatnym oraz prowadzoną działalnością związkową.
 • Karta Planeta Młodych poleca usługi Availo Prawo Direct! Karta Planeta Młodych jest kartą ubezpieczeniowo-zniżkową dla wszystkich w wieku od 5 do 39 lat.
 • Availo wspiera seniorów w rozwiązywaniu ich problemów prawnych. “Posiadacze Karty” seniora są uprawnieni do zakupu pakietów Mecenas Direct oraz Mecenas Direct dla Rodziny z 10%-owym rabatem
 • Availo wspiera organizacje związkowe NSZZ Solidarność działające przy zakładach w całym kraju, zapewniając doradztwo prawne dla ich członków.
 • Availo wspiera rodziny wielodzietne w rozwiązywaniu ich problemów prawnych. Posiadacze„Karty Dużej Rodziny” są uprawnieni do zakupu pakietów Mecenas Direct oraz Mecenas Direct dla Rodziny z 10%-owym rabatem.
 • Availo należy do Podkarpackiej Izby Gospodarczej wspierającej rozwój gospodarczy na terenie województwa podkarpackiego.
 • Availo należy do Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza wspierającej współpracę pomiędzy krajowymi oraz zagranicznymi przedsiębiorcami.

Kierownictwo

Robert Szywalski
Prezes Zarządu

Menedżer z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. Zdobywał doświadczenie między innymi w takich firmach, jak Allianz, Ergo Hestia, Generali czy Coris Lex. Współtworzył wiele programów ochrony prawnej na polskim rynku – w sumie u 14 różnych ubezpieczycieli. W strukturach DAS Towarzystwa Ochrony Prawnej S.A. zajmował w latach 2015 – 2021 stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej i Reasekuracji. Wieloletni przewodniczący zespołu ubezpieczeń ochrony prawnej Polskiej Izby Ubezpieczeń. W 2020 odznaczony przez PIU odznaką „zasłużony dla ubezpieczeń”. Poza obowiązkami w Availo czynny działacz sportowy – koszykówka.

Jacek Bogiel
Członek Zarządu

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w branży prawniczej oraz w innych sektorach gospodarki. Większościowy udziałowiec firmy.