We współpracy z Availo firmy PGNiG Obrót Detaliczny i Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych uruchomiły ofertę doradztwa prawnego dla klientów – osób indywidualnych i firm. Nowy produkt –  Doradca Prawny – umożliwi dostęp do porad prawnych między innymi z zakresu prawa rodzinnego, konsumenckiego czy podatkowego. W tym wspólnym wdrożeniu Availo odpowiada za dostarczenie usługi pomocy prawnej.

Nowy produkt będzie dostępny w dwóch wersjach: „Doradca prawny dla Ciebie” – dla klientów indywidualnych, oraz „Doradca prawny dla Firmy” – dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Klienci będą mogli skorzystać z konsultacji telefonicznych i e-mailowych oraz uzyskać opinię prawną. Zyskają także łatwy i szybki dostęp do wzorów aktów prawnych.

Zarówno Klienci indywidualni, jak i firmy mogą wybrać jeden z trzech wariantów usługi, obejmującej także ochronę prawną: podstawowy, rozszerzony i premium w cenie od 7,99 do 88,99 złotych miesięcznie. W zależności od wybranego wariantu zakres ubezpieczenia może obejmować pomoc prawną i porady z zakresu: prawa cywilnego, konsumenckiego, pracy, rodzinnego, budowlanego, a nawet podatkowego. Porady prawne będą udzielane przez adwokatów lub radców prawnych reprezentujących Availo telefonicznie lub mailowo.

Produkt skierowany jest zarówno do obecnych, jak i nowych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Z usług nowego Partnera Biznesowego Availo korzysta obecnie ponad 7 milionów klientów.

W inaugurującej nowy produkt konferencji prasowej w siedzibie PGNiG uczestniczył Prezes Zarządu Availo Jacek Bogiel.