Karta Dużej Rodziny jest systemem zniżek dla rodzin wielodzietnych, dzięki którym mogą one korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy też transportowej na terenie całej Polski. Istnieją dwa rodzaje Karty Dużej Rodziny – ogólnopolska i lokalna. Różnica jest taka, że ogólnopolska upoważnia do zniżek na terenie całego kraju, natomiast lokalna zapewnia dodatkowe uprawnienia jedynie mieszkańcom gmin, które wprowadziły ten program.

Karta przysługuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

– w wieku do ukończenia 18. roku życia,

– w wieku do ukończenia 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy.

– bez ograniczeń wiekowych w przypadku gdy dzieci posiadają umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie, wystarczy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Warto wiedzieć także, że aby skorzystać ze zniżki, nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu.

Od stycznia tego roku karty wydawane są w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) oraz elektronicznej, przeznaczonej dla urządzeń mobilnych.

Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje każdemu, kto ukończył 60 lat. Jej wyrobienie jest całkowicie bezpłatne, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ponadto, w wybranych miastach karty wydawane są na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz na targach oraz różnorodnych wydarzeniach dedykowanych seniorom.

Od kilku ostatnich lat, wśród partnerów programu znajduje się także Availo.

To dla mnie bardzo ważne, aby Availo jako polska firma z polskim kapitałem wspierała rodziny wielodzietne oraz seniorów. Cieszę się, że angażujemy się w program „Karta Dużej Rodziny” oraz „Ogólnopolska Karta Seniora” i każdego dnia niesiemy pomoc prawną tym, którzy jej potrzebują – mówi Grzegorz Maj, Prezes Zarządu.

Prawnicy współpracujący z Availo doradzają rodzinom i seniorom z zakresu prawa rodzinnego, medycznego, administracyjnego czy też karnego.