Jedziesz na urlop? Z utęsknieniem czekasz na wymarzone wakacje? To mamy dla Ciebie naprawdę świetną wiadomość. Już 28 i 29 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 17.00 rzeszowska firma Availo Sp. z o.o. będzie udzielać darmowych porad prawnych przez telefon, w zakresie wakacyjnych podróży.

Warto podkreślić, że konsultacji podczas akcji udzielać będą wyłącznie doświadczeni adwokaci, radcy prawni i prawnicy. To już druga edycja „Wakacyjnej pomocy prawnej” firmy Availo. Wcześniejsza, która miała miejsce w 2014 r. przyciągnęła setki osób, zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnym wsparciem. Spółka zapewniała również konsultacje prawne dla przedsiębiorców w ramach pomocy prawnej przy projekcie „Wsparcie na starcie”.

Dla podróżników i nie tylko

28-29 czerwca od godziny 9.00 do 17.00 problemy lub wątpliwości prawne będzie można omówić z prawnikiem, szybko, wygodnie bo przez telefon, bez wychodzenia z domu i co najważniejsze za darmo. – Jadąc na wakacje, każdy chce mieć wolną głowę od problemów – mówi Grzegorz Maj, Prezes Zarządu Availo Sp. z o.o. Dlatego zapraszam do konsultacji z naszymi prawnikami, które mam nadzieję, w tym roku przyczynią się do Państwa spokojnego i udanego wypoczynku.

Kwestie które będzie można omówić z prawnikiem to m.in.:

  • kiedy zapłacisz opłatę klimatyczną lub opłatę miejscową / jak duża ona będzie?
  • jak i gdzie sprawdzić, czy nasze biuro podróży jest rzetelne?
  • jak można bezpłatnie zapewnić sobie świadczenia zdrowotne za granicą podczas urlopu?
  • jakie prawa przysługują nam w razie opóźnienia lub odwołania lotu?
  • co zrobić, gdy okaże się że nasz hotel lub pokój nie jest taki jak w ofercie?
  • co robić w przypadku bankructwa biura podróży?
  • jakich pamiątek nie należy przywozić z podróży?
  • co robić w przypadku kolizji, wypadku na drodze, mandatu?

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z pomocy prawnej należy zadzwonić pod numer telefonu 22 22 80 800 i powiedzieć hasło „Wakacyjna Pomoc Prawna”, a Centrum Obsługi Klienta, przekieruje osobę dzwoniącą do odpowiedniego prawnika.

Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora. „Wakacyjna pomoc prawna” realizowana wyłącznie w dniach 28-29 czerwca 2016 r. od 9.00 do 17.00. Pełny regulamin inicjatywy i więcej informacji na temat firmy Availo: www.availo.pl